FİLİZ ASLI TASARIM

 

''Filiz Aslı'' tasarım dünyasına 2005 yılında farklı ve özgür olmayı sevenlere hitap eden özgün bir takı ve aksesuar tasarım markası olarak giriş yapmıştır. Markanın tasarımcıları ve aynı zamanda anne kız olan Filiz Bozdemir ve Aslı Kera Solakoğlu'nun kendi zevklerini ve bilgi birikimlerini yansıttıkları koleksiyonları sıra dışı kılan unsurlar; doğal malzemelerin kullanılması ve her bir parçanın büyük bir özen ile elde üretilmesidir. Koleksiyonlarında hakiki deriler ve doğal taşların birlikteliği öne çıkmaktadır. Markanın tasarımlarının ana parçası olan derinin alışılagelmiş formların dışında kullanılması özellikle dikkat çekmektedir.

Filiz Aslı; kendini özel hissetmeyi seven tasarım meraklılarını ulaşılabilir tasarım ile buluşturmaktadır. Üretim ve satışın gerçekleştiği atölye-butik İzmir Bornova'da yer almaktadır. Ayrıca yurt içi ve yurt dışında birçok özgün tasarım mağazasında da tasarımları satışa sunulmaktadır.

 

  

 

Filiz Bozdemir:

1963 yılında doğdu. İzmir Türk Koleji'nden mezun olduktan sonra bir süre deri ve tekstil sektörlerinde tasarımcılık ve modelistlik yaptı. 2001 yılında takı tasarımı eğitimi aldı. Ardından, 2005 yılında Aslı Kera Solakoğlu ile birlikte, tasarımlarının hem üretimini hem de satışını gerçekleştirdikleri mağazalarını açtılar. Deri ve tekstil sektörlerinde edindiği deneyimi ve malzeme bilgisini tasarımlarına taşıyarak büyük bir tutkuyla çalışmalarına devam etmektedir.

 

  

    

Aslı Kera Solakoğlu:

  

1986 yılında doğdu. Bornova Anadolu Lisesi'nden mezun olduktan sonra Ege Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Uluslararası İlişkiler bölümünü bitirdi. Okul yıllarında takı tasarımıyla tanıştı ve tecrübeleri bir adım ileri taşımak amacıyla Dokuz Eylül Üniversitesi Kuyumculuk ve Takı Tasarımı bölümünde eğitimini devam ettirdi.